Kávové kapsule Illy IperEspresso Decaffeinated bezkofeínová káva 18 kusov

Kód: 2262
Akcia
Neohodnotené
Značka: ILLY
€8,49
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Bezkofeínová, aromatická zmes tých najkvalitnejších kávových zŕn 100% arabiky z Latinskej Ameriky. Výborné talianske espresso bez kofeínu s harmonickou, plnou chuťou a veľmi príjemnou vôňou.

100% Arabica

Detailné informácie

Podrobný popis

Kofeín sa extrahuje z čerstvo lúpanej, stále ešte zelenej kávy a odstránenie kofeínu sa vykonáva vo vodnom kúpeli pri vysokom tlaku. Až po odstránení kofeínu sa kávové zrná vysúšia a sú pražené. V šálke tejto kávy nenájdete nikdy viac kofeínu ako 1%. Aj napriek tomu, že je káva bez kofeínu, je Lavazza DEK bohatým krémovým espressom.

Odkiaľ káva pochádza

Brazília. Táto krajina sa radí k najväčším pestovateľským krajinám káv na svete a je nazývaná kráľom kávového trhu. Pestuje sa tu až 400 miliónov kávovníkov a teda aj veľké množstvo odrôd. Káva bola vypestovaná v štáte Minas Gerais, ktorý patrí k najdôležitejším oblastiam na pestovanie kávy v Brazílii a je v nadmorskej výške okolo 1100 metrov nad morom. Kávové zrná z Brazílie sú na svetovom trhu označované ako „Brazils“. Väčšina brazílskych káv je charakteristická bohatou penou a neobyčajnými horkosladkými a čokoládovými príchuťami. Kolumbia . Ideálna nadmorská výška a unikátne pôdne podmienky sú tu zárukou špičkovej kávy. Úroda prebieha v priebehu celého roka v dôsledku veľmi rozdielnych mikroklimatických podmienok. Najlepšia kolumbijská káva má svoj pôvod vo vyšších oblastiach (až 2000 metrov nad morom) v blízkosti rovníkovej línie v bohatej sopečnej pôde. Medzi hlavné oblasti pestovania kávy patrí Medellin, Arménsko a Manizales. V Kolumbii rastie asi 12% svetovej produkcie kávy, teda sa táto krajina radí na druhú pozíciu hneď za Brazíliu. Káva z Kolumbie je vysoko kvalitná a je spracovávaná mokrým spôsobom. Súčasne patrí k jednej z najkvalitnejších sólo druhov na našom trhu.

Arabika

Arabika je krehký ker alebo strom, ktorý je citlivý na parazitmi. Práve z tohto dôvodu sa pestuje vo vyšších polohách, predovšetkým v hornatých oblastiach v nadmorskej výške až do 2000 metrov. Časté je pestovanie na sopečnej pôde, kde sa mráz vyskytuje len zriedka a vďaka nižšej vlhkosti sa dá zabrániť širokému výskytu škodcov. Arabika je vysokej kvality, obsahuje menej kofeínu a okrem toho nám ponúka širokú paletu delikátnych chutí a vôní. Zrná sú o niečo väčšie ako u robusty a počas praženia sú citlivé na teplotu.

Dodatočné parametre

Kategória: Illy Iper Espresso
Hmotnosť: 0.15 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz